January 26, 2021

1. lovorika za FBK Zagorje!!!

2 min read

Pred tremi tedni smo se veselili svoje 1. zmage, tokrat pa že z pokalom v rokah. Pot do trofeje je bila kar dolga. 1. tekmo  so fantje igrali z odličnimi mladimi floorballisti iz Insporta in tekmo dobili z rezultatom 6:4. Naslednjo tekmo so fantje odigrali z ekipo Pivingi vendar žal izgubili z rezultatom 2:5. Vseeno se je že vedelo, da bodo naši fantje igrali v polfinalu turnirja in ker so bili drugi so dobili za nasprotnika tudi kasnejšega zmagovalca turnirja. Na začetku tekme so se fantje dobro upirali nasportnikom in celo povedli z rezultatom 2:1 vendar so zaradi utrujenosti popustili in izgubili visoko z rezultatom 2:8. Nato je sledila zadnja tekma in to tekma za 3. mesto. Ekipi sta si izmenjavala vodstvo vendar so domačini turnirja 2min pred koncem že vodili z rezultatom 6:4. Nato so fantje zadeli dva zadetka in izsilili podaljšek, sledilo je še zadnjih 5 napornih minut. Po dveh minutah igranja v podaljšku so fantje prestregli žogicoo na nasprotnikovi polovici in zadeli za zmago. To ni bila le zmaga, to je bila zmaga za pokal zaradi katerega je bilo v tem letu potrebno vložiti ogromno dela. ŠD Fbk Zagorje se je v tem letu izkazalo kot zelo ambiciozno društvo kajti v ekipi je kar nekaj odličnih floorballistov, ki so v samo enem letu pokazali neverjeten napredek. Nekateri ljudje bi se lahko malo zamislili kajti v okolici imajo društvo, ki iz dneva v dan širi svoje ime v slovenskem floorballu. Žal zaenkrat še povsem prostovoljno društvo, brez sponozjev ali kakršne koli finančne pomoči vendar se nadejamo, da bo kdaj tudi to. Le tako naprej! FBK Zagorjee!